______________________________________________________________________________

Tahkon taulu SM kisasivut avattu! Sivuille tästä.
______________________________________________________________________________

Mainiota menestystä Juniorien SM-kisoista Pellosta:

Juniorien tauluammunnan SM-kilpailu 2018, järjestävä seura Länsirajan Jousiampujat 21.7.2018
2 x 36 nuolta + finaalit

Sarja 15T:
Montonen Janne
40m: 305, 301, yhteensä 606 pistettä

Sijoitus toinen.

Sarja 15:
Ruuskanen Niilo
50m: 309, 312, yhteensä 621 pistettä

Finaalit:
Semifinaali: Ruuskanen Niilo (2) - Vähälummukka Eetu, OJM (3) 6 - 4
Kultaottelu: Ruuskanen Niilo (2) - Petäjä Niko, Hood (1) 6 - 4

Niilon lopullinen sijoitus ensimmäinen!

Onnittelut molemmille!

Tarkemmat tulokset IANSEO kisasivuilta.

______________________________________________________________________________

Kilpailutuloksia Torniosta:

Rajakisa, järjestävä seura Tornion jousiampujat, 14.7.2018
2 x 36 nuolta + finaalit

Sarja 50:
Issakainen Eeva
60m: 234, 191, yhteensä 425 pistettä

Sijoitus viides.

Sarja 60:
Issakainen Hannu
60m: 284, 262, yhteensä 546 pistettä

Finaalit:
Semifinaali: Issakainen Hannu (2) - Möttönen Juhani, Sulka (3) 6 - 4
Kultaottelu: Issakainen Hannu (2) - Tauriainen Jorma, FU-47 (1) 6 - 2

Lopullinen sijoitus Ensimmäinen!

Onnittelut!

Tarkemmat tulokset IANSEO kisasivuilta.

______________________________________________________________________________

 

Kilpailutuloksia Vantaalta:

Mixed Team SM, 7.-8.7.2018
2 x 36 nuolta karsinta +Mixed Team finaalit

Karsinta:
Sarja N:
Rytky Johanna
70m: 250, 277, yhteensä 527 pistettä
sijoitus seitsemäs.

Sarja Y:
Litmanen Risto
70m: 177, 229, yhteensä 406 pistettä
sijoitus seitsemästoista.

Mixed Team finaalit:
Kierros 1/8:  Johanna Rytky/Risto Litmanen(12) - Peppi Perälä/Markus Leikkola, JoJu(5) 2 - 6
Parikilpailun lopullinen sijoitus yhdeksäs.

Tarkemmat tulokset IANSEO kisasivuilta
______________________________________________________________________________


Kilpailutuloksia Norjasta:

NUM 2018, Nuorten pohjoismaiden mestaruuskilpailu Larvik Norja, 29.6-2.7.2018
12 x 6 nuolta + finaalit

Sarja Recurve Nordic Cadett Men :

Ruuskanen Niilo

40m: 329, 333, yhteensä 662 pistettä.

Finaalit:
Kierros 1/16: bye
Kierros 1/8  : Ruuskanen Niilo (1) - Nordhagen-Martinsen Filip, NOR (16)  6 - 2
Kierros 1/4  : Ruuskanen Niilo (1) - Sundström Albin, SWE (8) 7 - 3
Semifinaali  : Ruuskanen Niilo (1) - Petäjä Niko, FIN (4) 6 - 0
Finaali         : Ruuskanen Niilo (1) - Haakonsen Hans Kristian (7) 4 - 6 

Näin Niilolle hopeaa!

Myös Joukkuekilpailussa Niilo kuittasi hopeaa yhdessä Ylva Smedsin ja Niko Petäjän kanssa.

Parhaimmat onnittelut!

Tarkemmat tulokset IANSEO kisasivuilta

____________________________________________________________________________

Kilpailutuloksia IItistä:

Iitti Open Star, järjestävä seura Iitin Jousiampujat, 16.6.2018
2 x 36 nuolta + finaalit

Sarja 15T:
Montonen Janne
40m: 296, 322, yhteensä 618 pistettä

Sijoitus toinen!

Sarja 60:
Martikainen Pertti
60m: 274, 286, yhteensä 560 pistettä

Finaalit:
1/4: Bye
Semifinaali: Martikainen Pertti (2) - Tuononen Pekka, Ko-Su (3) 4 - 6
Pronssiottelu: Martikainen Pertti (2) - Nevalainen Jukka, KyJo (5) 6 - 0

Lopullinen sijoitus kolmas!

Martikainen Kristiina
60m: 236, 247, yhteensä 483 pistettä

Finaalit:
1/4: Martikainen Kristiina (6) - Tuononen Pekka, Ko-Su (3) 0- 6

Lopullinen sijoitus kuudes.

Onnittelut kaikille kolmelle!

Tarkemmat tulokset SJAL tulospalvelusta.

______________________________________________________________________________

Mainiota menestystä puijolaisille kesäkuun toisena viikonloppuna!

Kilpailutuloksia:

Turku:

2018 Impivaarakilpailu, järjestävä seura Arcus, 9.6.2018
2 x 36 nuolta

Sarja 15:
Ruuskanen Niilo
50m: 320, 328, yhteensä 648 pistettä

Sijoitus ensimmäinen!

Kemi:

Nordea-kierros, järjestävä seura Pohjan Jousi, 10.6.2018
2 x 36 nuolta

Sarja 15T:
Montonen Janne
40m: 305, 314, yhteensä 619 pistettä

Sijoitus ensimmäinen!

Jyväskylä:

Viitaniemi Open, järjestävä seura Jyväs-Sulka, 11.6.2018
2 x 36 nuolta + finaalit

Sarja 60:
Issakainen Hannu
60m: 261, 290, yhteensä 551 pistettä

Finaalit:
Semifinaali: Issakainen Hannu (1) - Maunula Ilkka, Ko-Su (4) 6 - 4

Kultaottelu: Issakainen Hannu (1) - Tuononen Pekka, Ko-Su, (3) 6 - 4

Lopullinen sijoitus ensimmäinen!

Onnittelut kaikille kolmelle!

Tarkemmat tulokset SJAL tulospalvelusta.


Seuraa meitä Facebookissa